:
-
sekund
Pobiegli po PYRĘ!

Zmierzyli się z palącym słońcem, swymi słabościami i ponad dwudziestokilometrową trasą. A wszystko po to,  aby pokazać, że warto dążyć do postawionego sobie celu! 400 uczestników wzięło udział w VI edycji Biegu o Puchar Złotej Pyry, który odbył się w minioną niedzielę (23.06).

Punktualnie o godzinie 11 wystartowali biegacze, tuż po nich na linii startu stanęli kijkarze. Po raz drugi w Obornikach zorganizowano również Mistrzostwa Polski Samorządowców w półmaratonie. Podczas imprezy fani mieli możliwość obserwowania swych faworytów, za sprawą trzech kamer towarzyszących biegaczom.

Na wszystkich, którzy pokonali 21. kilometrową trasę czekały pamiątkowe koszulki i medale, wręczane przez burmistrza Tomasza Szramę i dyrektora Obornickiego Centrum Sportu Jacka Okpisza. Dla każdego zawodnika organizatorzy przewidzieli również napoje oraz posiłek regeneracyjny, nie byle jaki, ale jak na finał Biegu o Puchar Złotej Pyry przystało tradycyjnie przyrządzoną PYRĘ Z GZIKIEM.

Tegoroczny półmaraton wygrał Łukasz Banaszak z Działynia, z czasem 1:15:41. Wśród samorządowców triumfował oborniczanin Krzysztof Nowacki (1:26:36)

W konkurencji nordic walking (gdzie zawodnicy mieli możliwość wyboru trasy 6,5 lub 10 km), jako pierwszy na mecie zjawił się (z krótszej trasy) Jan Stanisławski oraz Janusz Nogacz i Małgorzata Kubiak, którzy pokonali dłuższy dystans.